Изабелла Шиникова отстъпи на крачка от финала на сингъл на турнир по тенис в Турция

Българката претърпя поражение от третата поставена Альона Фалей (Беларус) с 5:7, 6:2, 4:6.

изабелла шиникова отпадна четвъртфиналите сингъл турнира дубай
Снимка:
11:30, 20.10.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Националката на България за Били Джийн Кинг Къп Изабелла Шиникова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката отстъпи с 5:7, 6:2, 4:6 от третата поставена Альона Фалей (Беларус). Срещата започна вчера, но беше прекъсната при резултат 1:1 гейма в третия сет. Днес Шиникова поведе с пробив за 4:3, но загуби следващите три гейма, а с това и мача.

Шиникова и представителката на домакините Мелис Сезер трябва да играят по-късно мача си от четвъртфиналите на двойки срещу Дария Сувирджонкова (Сърбия) и Анастасия Золотарева (Русия).

Срещата трябваше да се играе преди три дни, но лошото време в Турция обърка сериозно програмата на турнира.

Футболистът Никола Цолов в предаването "Аз съм"