Изабелла Шиникова постигна трета победа в Анже

шиникова отпадна дубай осигури участие australian open
14:27, 07.12.2021
Чете се за: 01:00 мин.

Българската тенисистка Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на основната схема на турнира по тенис WTA 125 във френския град Анже с награден фонд 115 хиляди долара.

Българката победи със 7:6(5), 6:3 Мариам Болквадзе (Грузия), която е №177 в световната ранглиста. Срещата продължи 62 минути.

Това е трети пореден успех за Шиникова на турнира във Франция. Тя записа и две двусетови победи в квалификацията. Така Изабелла продължава без загубен сет.

Във втория кръг Шиникова ще играе срещу четвъртата поставена и №77 в света Клара Бюрел от Франция или друга представителка на домакините Елса Жакмо, която е №306 в ранглистата.

Лекари от "Лозенец“ протестират срещу превръщането ѝ в детска болница
Кузманов: Създадохме програма, чрез която да се избегне субективизъм при финансирането