Изабелла Шиникова загуби финала на двойки на турнир в Кайзери

Българката има 32 титли при дуетите във веригата на Международната федерация ITF.

Изабелла Шиникова
Снимка: Българска федерация по тенис
14:27, 21.10.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова отстъпи във финала на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката и представителката на домакините Мелис Сезер загубиха в сблъсъка за трофея от четвъртите в схемата Бриана Сабо и Патриция Мария Тиг (Румъния) с 6:3, 4:6, 8-10. Мачът продължи час и 42 минути.

Шиникова и Сезер започнаха убедително и поведоха с 4:1 в първия сет, за да го спечелят с 6:3.

Последва много оспорван втори сет, в който румънките се наложиха с 6:4, а в шампионския тайбрек ликуваха след победното 10-8 точки.

Изабелла Шиникова има 32 титли при женските дуети във веригата на Международната федерация ITF, последната от които на турнира в Монастир (Тунис) в края на март 2023 година.