Жена на 82 години е първата излекувана от пациентка от дома за възрастни хора "Възраждане“ в Русе. Тя е изписана от отделението по инфекциозни болести на УМБАЛ "Канев” след два отрицателни резултата от PCR-теста в два последователни дни.
Жената е настанена в Кризисния център на католическата организация "Каритас”, където ще бъдат преместени и другите възрастни хора от дома след изписването им от здравните заведения.
Днес още трима от живеещите в дома - мъж на 82-годишна възраст и две жени, съответно на 77 и 84 години ще излязат от болницата след отрицателни тестове. Освен това са оздравели и ще бъдат изписани и двама души от персонала на дом "Възраждане“.
Автор: Виолета Никифорова
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк