ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Израел се класира за финала на "Евровизия" на фона на масови пропалестински протести (СНИМКИ)

Чете се за: 01:02 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Израел се класира за финала на 68-ото издание на "Евровизия".

20-годишната израелска певица Еден Голан и песента ѝ "Ураган" получиха достатъчно подкрепа от зрителите и журито, за да продължи към финалите, които се провеждат в шведския град Малмьо.

Това стана на фона на масови пропалестински протести. Над 5000 души протестираха по улиците на Малмьо, за да се обявят против участието на израелската представителка.

Залата "Малмьо Арена", където се проведе конкурсът, е оградена от метални прегради и бетонни блокове. Преди влизане, зрителите преминаха през детектори за метал и проверка на багажа. Евровизия отхвърли призивите за изключване на Израел, но настоя за промяна в стиховете на оригиналната песен "Октомврийски дъжд", които се отнасяха до нападението на Хамас.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?