До дни се очакват резултатите от пробите
39 деца от Детска градина "Приказка" във Варна са със стомашно неразположение. Две от тях са настанени в Клиниката по инфекциозни болести към университетската болница "Св. Марина" и са в добро общо състояние. Трето дете е постъпило със същите симптоми, но след преглед е изписано за домашно лечение.
Децата са от различни групи. Започнали са да повръщат след 15.00 часа вчера. Веднага са уведомени Областната дирекция по безопасност на храните във Варна и Регионалната здравна инспекция.
Храната за децата се приготвя в детската градина. Проби от нея, които задължително се вземат всеки ден, се изследват. Резултатите се очакват до дни.
Дарина Попова, директор на ДГ "Приказка", Варна: "Още във вчерашния ден сме започнали по-стриктни дезинфекционни режими. Всички помещения на детската градина са обработени и дезинфекцирани отново. Играчки, пособия, с които децата играят и работят също. Децата са от всички групи, посещаващи детската градина, без яслената група. Към момента не можем да кажем причина."
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители