Американски изтребител F-16 Viper се разби по време на кацане във военна база в Ню Мексико.
Пилотът е катапултирал и е успял да се спаси, съобщиха от Военновъздушните сили на САЩ.
"F-16 Viper от 49-та ескадрила катастрофира, при кацане в базата на военновъздушните сили на САЩ – "Холомен", около 18:00 местно време. Единственият пилот на борда, безопасно катапултира, беше му оказана медицинска помощ поради леки наранявания", уточниха US военните.
Причините за инцидента се разследват.
Fox News коментира, че това е петата катастрофа на боен самолет в САЩ от май насам.
На 1 юли американски F-16CM се разби, докато изпълнява тренировъчен полет в Южна Каролина, а пилотът му загина.
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района