Извънредно заседание на Здравната комисия ще се проведе днес в парламента.
На него депутатите ще обсъждат законодателни промени за въвеждане на минимални изисквания при определянето на размера на заплатите на персонала в лечебните заведения.
Това се случва след серия протести в последните месеци за достойни заплати и по-добри условия на труд.
Сред исканията на младите лекари са стартовите им заплати да се обвържат законово с размера на минималната работна заплата и да бъдат еднакви - независимо дали работят в държавни или в общински болници.
Медиците искат и по-лесен достъп до специализация, както и възможности за допълнително обучение в България и чужбина.
От Здравното министерство вече обясниха, че не могат пряко да определят заплатите, защото това е в правомощията на ръководствата на болниците.
40 години от първия случай на СПИН у нас: Как се е променил ХИВ и има ли уникален български вирус?
Лекари от ИСУЛ и СБАЛ по детски болести спасиха живота на бебе с 1 000 000 левкоцита
Асен Василев: Оставката на Даниел Митов трябва да е депозирана още тази вечер