Служители от ОДМВР-Ямбол иззеха голямо количество археологически предмети и старинни монети. Операцията е проведена със съдействието на сектор "КИЦ" в Главна дирекция "Национална полиция".
Специализираната полицейска операция е предприета след получен сигнал за незаконна дейност по търсене и съхранение на културно-исторически ценности и проведено разследване по него. Действията са осъществени на 30 юни.

В хода на операцията са извършени процесуално-следствени действия в имот в село Лозенец, ползван от 47-годишен мъж. Там са открити и иззети над 700 антични и средновековни монети и ювелирни изделия от различни периоди, които не са идентифицирани и регистрирани по съответния ред. По първоначални данни те носят белезите на културно-исторически ценности.
По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление. Работата по цялостното документиране на деянието продължава под надзора на Окръжна прокуратура-Ямбол.
                                            
                    
                        Дилърът, стопанисвал наркобази в столичните "Люлин" и "Редута", бил стар познайник на полицията
                    
                    
                                            
                    
                        Златни накити, укрити в кисело мляко, откриха митничари на "Капитан Андреево"
                    
                    
                                            
                    
                        2 години след като Хърватия прие единната валута: Какъв е животът с евро
                    
                    
                                            
                    
                        Затвориха "Дунав мост" между Русе и Гюргево - кои са алтернативните маршрути