Джа Морант наниза 46 точки за Мемфис при успеха срещу Чикаго Булс

12:16, 27.02.2022
Чете се за: 01:27 мин.
джа морант наниза точки мемфис успеха чикаго булс

Баскетболистът на Мемфис Гризлис Теметриус Джамел "Джа" Морант отбеляза рекордните в кариерата си 46 точки при успеха на неговия тим със 116:110 като гост на Чикаго Булс в среща от редовния сезон на НБА.

"Гризлитата" поведоха в резултата рано-рано в двубоя и изглеждаше, че безпроблемно ще стигнат до крайната победа, тъй като преди решителните 12 минути имаха преднина от 14 точки пред своя съперник.

Домакините обаче изиграха много силна последна четвърт, като в един момент се доближиха само на точка от своя съперник, но в крайна сметка не успяха да довършат обрата и трябваше да преглътнат поражението.

Освен Морант силен мач за победителите изигра и Стивън Адамс, който се отчете с "дабъл-дабъл" (21 точки и 12 борби).

За Чикаго Булс пък ДеМар ДеРоузън и Зак ЛаВин завършиха съответно с по 31 и 28 пункта, но това не помогна на "биковете" да се спасят от загубата.

В класирането Мемфис Гризлис са на 3-то място в Западната конференция с баланс 42-20, докато Булс остават на 2-та позиция на Изток с 39-22.