22:19, 08.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.
джак дрейпър изхвърли топ поставения музети sofia open
Снимка: Sofia Open

Британецът Джак Дрейпър поднесе още една изненада в мачовете от втория кръг на Sofia Open 2023, елиминирайки водача в схемата Лоренцо Музети след успех в последователни сетове - 7:5, 6:2.

По този начин левичарят от покрайнините на Лондон се класира за четвъртфиналите в надпреварата при дебютното си участие в зала "Арена София".

Срещата на централния корт започна по-добре за фаворита от Италия, който след ранен пробив поведе с 2:0 в геймовете. Дрейпър все пак стигна до равенството при 4:4, а в 12-ия гейм нанесе своя решителен удар, печелейки за втори път подаването на Музети за крайното 7:5 в своя полза в първия сет.

Във втория британецът категорично беше по-стабилният от двамата тенисисти и реализира още два пробива по пътя си към успеха с 6:2, с който си подпечата и крайната победа след час и 48 минути игра.

Така, в спор за място на полуфиналите Джак Дрейпър ще играе срещу турската сензация Джем Илкел, който участва с "уайлд кард". По-рано днес световният №259 надигра шестия поставен Макс Пърсел от Австралия в три сета и за първи път в своята кариера достигна до финалната осмица на надпревара от календара на АТР.