Джейсън Тейтъм поведе Бостън Селтикс към четвърта поредна победа в НБА

Тимът надви Филаделфия 76ърс със 117:107

отборът янис спечели ldquoмача звездитеrdquo джейсън тейтъм наниза точки
09:04, 16.11.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Джейсън Тейтъм отбеляза 29 точки, включително тройка минута преди края, а Бостън Селтикс победи дивизионния съперник Филаделфия 76ърс със 117:107 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Дерик Уайт вкара 27 точки и Джру Холидей наниза други 18 с десет борби за Селтикс, които са в серия от четири поредни победи. Те вече са лидери в Атлантическата дивизия с мач пред Сиксърс, след като ги надвиха без Джейлън Браун (заболяване) и Кристапс Порзингис (коляно).

Джоел Ембийд и Тайрийз Макси бяха най-резултатни за Филаделфия с по 20 точки, а Робърт Ковингтън, Де'Антъни Мелтън и Тобиас Харис се отчетоха с по 16. Сиксърс обаче са в серия от две поражения, последвала осем поредни победи.

Девин Букър и Кевин Дюрант нанизаха по 31 точки за Финикс, който спря серията от седем победи на Минесота Тимбъруулвс със 133:115. Ерик Гордън вкара 15 точки, а с двуцифрен актив завършиха още Грейсън Алън, Дрю Юбанкс и Джош Окоджи.

Сънс завършиха мача с впечатляващите 60 процента в стрелбата от игра, включително 54.8 процента (17/31) за три точки.

Тим Хардауей записа 31 точки като резерва, а Лука Дончич направи дабъл-дабъл с 26 и 10 асистенции при победа на Далас Маверикс със 130:117 срещу Вашингтон Уизърдс. Хардауей записа 22 точки само за първите две четвъртини и в края на деня бе 7/11 от далечно разстояние.

Деймиън Лилард вкара 37 точки и направи 13 асистенции при победа на Милуоки Бъкс със 128:112 срещу Торонто Раптърс. Малик Бийзли добави още 30 точки за Бъкс, които бяха без лекуващия травма в прасеца Янис Адетокунбо.

Започна делото срещу Даря Трепова, обвинена за атентата срещу руски военен блогър
СДВР: Поетапно ще бъде спирано и възстановявано пътното движение около Националния стадион