Джем Илкел стигна до най-големята победа в своята кариера и ще играе на четвъртфиналите на Sofia Open

джем илкел стигна големята победа своята кариера играе четвъртфиналите sofia open
Снимка: Sofia Open
21:38, 08.11.2023

Участващият с "уайлд кард" Джем Илкел постигна своята втора победа на Sofia Open 2023 и така за първи път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнир от АТР.

След като победи Димитър Кузманов във вторник, днес турският представител постигна успех и срещу поставения под №6 в надпреварата Макс Пърсел от Австралия с 6:3, 4:6, 6:4.

Илкел започна двубоя силно и осъществи ранен пробив, който затвърди за преднина 3:0 гейма. До края на сета Пърсел не успя да навакса изоставането си и така турчинът взе първата част след 6:3 в своя полза.

Във втория сет австралиецът направи късен пробив за 6:4, като по този начин изравни резултата в срещата.

Решителата трета част отново бе решена от един единствен пробив, който бе на сметката на Илкел в петия гейм, за да поведе той с 3:2, а при 5:4 световният №259 реализира втория си мачбол, слагайки точка на спора след малко над два часа престой на корта.

Унион Берлин спря Наполи за историческа първа точка в Шампионската лига
Янаки Милев и Пьотр Нестеров пред БНТ: Вече сме сработен тандем, вярваме в своите умения