Дженоа стигна до равенство в домакинството си на Рома с гол в 96-ата минута

"Грифоните" измъкнаха точка от римските "вълци".

15:34, 15.09.2024
Дженоа Рома

Двубоят от 4-ия кръг на Серия А между Дженоа и Рома завърши при резултат 1:1. Артьом Довбик откри резултата преди Кони де Винтер да възобнови равенството в 96-ата минута.

Гостите бяха далеч по-активни в преден план в хода на първото полувреме на стадион "Луиджи Ферарис" в Янов. Пиерлуиджи Голини спаси изстрели на Артьом Довбик и Стефан Ел Шаарауи.

В 37-ата минута възпитаниците на Даниеле Де Роси откриха резултата. Артьом Довбик откри головата си сметка за римските "вълци". Вратарят на "грифоните" изби удар на Николо Пизили, но топката попадна в украинския нападател, който бе точен за 1:0.

След почивката Даниеле Де Роси бе изгонен след втори жълт картон. Секунди по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение в 96-ата минута, при 4 минути добавено време. Кони де Винтер засече с глава центриране на Витиня и донесе точка на тима си.

Дженоа заема 9-ата позиция в класирането с актив от 5 пункта. Рома се намира на 15-ото място в подреждането с 3 точки.