Джокович елиминира Хачанов за класиране на 1/4-финалите в Дубай

джокович елиминира хачанов класиране финалите дубай
21:52, 23.02.2022

Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович постигна втора поредна победа на тенис турнира от сериите „ATP 500“ в Дубай.

Сърбинът преодоля в два сета Карен Хачанов, класирайки се за четвъртфиналите на турнира в Обединените арабски емирства.

Ранен пробив, преднината от който Джокович запази до края на първата част, му позволи да затвори сета при резултат 6:3 гейма.

Високото темпо на сръбският тенисист се пренесе и във втората част, но с брилянтна игра Хачанов успя да навакса изоставането си за 4:4 гейма. Инерцията на руснака се запази и мачът влезе в решителен тайбрек. В него Новак Джокович спечели по особено категоричен начин със 7:2 точки.

За място на полуфиналите на турнира, Ноле ще се изправи срещи Иржи Весели. Чехът се класира за четвъртфиналите в Дубай след двусетов успех над Роберто Баутиста Агут от Испания.