17:43, 16.11.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
джокович потегли уверено лондон

Световният номер 1 надигра с 6:3, 6:2 аржентинецът Диего Шварцман в мач от група "Токио 1970", за да запише първа победа на финалите на ATP през този сезон.

Мачът в "О2 Арена" продължи 1 час и 19 минути, като сърбинът пласира 7 аса и завърши с 64% вкаран първи сервис.

Двубоят започна малко трудно за Ноле, който първи беше пробит в третия гейм от Шварцаман, който е абсолютен дебютант в надпреварата.

Сърбинът обаче реагира мигновено и изравни за 2:2, а впоследствие пое изцяло контрола върху срещата.

В осмия гейм Джокович реализира нов пробив, чието затвърждаване му осигури и спечелването на първия сет след 6:3 негова полза.

Във втория световния номер 1 имаше далеч по-малко затруднения, след като два пробива му осигуриха комфортен аванс от 5:1.

В седмия гейм Ноле сервираше за спечелването на мача и набързо стигна до 40:0. При третата си възможност сърбинът затвори мача, за да се поздрави с 34-та си победа в "О2 Арена" в Лондон.

Другата среща от тази група ще се изиграе по-късно тази вечер, а един срещу друг ще излязат Данил Медведев и Александър Зверев, които преди малко повече от седмица играха на финала на Мастърс турнира в Париж, където руснакът надделя след много оспорвана битка.

Двама пострадаха при тежка катастрофа на магистрала "Хемус"
Иван Янев на помощ в COVID отделение: Исках да провокирам повече хора да станат доброволци