Джуд Белингам донесе минимален успех на Реал Мадрид над Селта Виго

08:09, 26.08.2023
Джуд Белингам Реал Мадрид

Реал Мадрид победи Селта Виго с минималното 1:0 в първия мач от 3-ия кръг на Ла Лига.

Домакините изпратиха топката още в 3-ата минута на стадион "Естадио Балаидос" във Виго. Попадение на Йорген Странд Ларсен бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение в хода на нападението.

През първото полувреме Винисиус напусна играта поради контузия и бе заменен от Хоселу. Лятното попълнение на гостите също отбеляза гол, който бе отменен, но заради засада.

След паузата възпитаниците на Карло Анчелоти получиха дузпа за нарушение на Иван Вияр срещу Родриго. Вратарят обаче поправи грешката си и спаси изпълнението на бразилеца.

Победният гол дойде в 81-ата минута след изпълнение на корнер на Тони Кроос. Хоселу засече с глава центрирането и прати топката на пътя на Джуд Белингам. Англичанинът също игра с глава, за да оформи крайния резултат.

Реал Мадрид заема лидерската позиция в класирането с пълен актив от 9 пункта след 3 изиграни мача. Селта Виго се намира на 16-ото място в подреждането с 1 точка.

Гледат мярката на Божков
НА ЖИВО по БНТ 3: Милица Мирчева на старт в маратона на световното първенство по лека атлетика в Будапеща