Джулия Терзийска
Снимка: БФТ
12:38, 12.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Джулия Терзийска загуби първата среща на сингъл срещу Хърватия на турнира от Група I на Евро-африканската зона за "Били Джийн Кинг къп" - световното отборно първенство по тенис при дамите. Двубоите се провеждат на червени кортове в турския курорт Анталия.

Джулия Терзийска отстъпи в срещата на вторите ракети на Петра Марчинко с 4:6, 4:6 след малко повече от един час и 15 минути игра.

В първия сет имаше девет пробива в десет гейма, но хърватката успя да стигне до 5:3 и да вземе подаването на Терзийска в десетия гейм, за да поведе в резултата.

Във втория сет имаше само пет пробива. Българката спаси мачбол в осмия гейм, спечели при подаване на хърватката в следващия, но в десетия гейм Мартич стигна до нов пробив и затвори срещата с третия си мачбол.

Във втория мач на единично капитанката Дора Рангелова е заявила Изабелла Шиникова, която трябва да играе срещу 60-ата в световната ранглиста Петра Мартич.

България е в група с отборите на Швеция, Хърватия, Австрия, Словения и Грузия.

България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска, Йоана Константинова и Росица Денчева.