Кабо Верде е първият осминафиналист в Купата на африканските нации

Кабо Верде записа втори успех в турнира и вече е сигурен за първото място в крайното класиране на групата.

кабо верде първият осминафиналист купата африканските нации
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:06, 19.01.2024

Кабо Верде си осигури участие на осминафиналите на турнира за Купата на африканските нации, след като победи Мозамбик с 3:0 в мач от група В на надпреварата.

Преминалият преди години през Манчестър Юнайтед Бебе вкара страхотен гол от свободен удар от много далечно разстояние, за да даде преднина на Кабо Верде в 32-та минута, а капитанът Райън Мендеш и Кевин Пиня добавиха нови две попадения след почивката.

По този начин Кабо Верде записа втори успех в турнира и вече е сигурен за първото място в крайното класиране на групата. На второ място е Египет с 2 точки, а Гана и Мозамбик имат по една точка, като и трите тима имат шанс да продължат напред.

Константин Арабаджиев: Скандалът в КЗП се отразява пагубно на работата