Кадис измъкна точка от шампиона Реал (Мадрид) и вече не е сред изпадащите

кадис измъкна точка шампиона реал мадрид вече сред изпадащите
00:05, 16.05.2022

Отборът на Кадис завърши наравно 1:1 при домакинството си на Реал (Мадрид) в двубой от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига.

Шампионите откриха резултата в 5-ата минута, когато Родриго проби отляво в наказателното поле на домакините и пред вратарското поле пусна успореден пас към Мариано Диас, който с удар от близко разстояние не сбърка.

Кадис успя да изравни в 37-ата минута. Грешка на бранителя на гостите Милитао позволи на Рубен Собрино да овладее топката в наказателното поле на "белите" и да стреля, като топката се отби в горната греда пред да навести мрежата зад Андрий Лунин.

Именно Лунин се превърна в герой за столичани, след като в 61-ата минута успя да спаси удар от дузпа на Алваро Негредо.

В класирането Реал (Мадрид) е недостижим лидер с 85 точки, на 12 пункта пред втория Барселона. Кадис пък събра актив от 36 точки и напусна зоната на изпадащите.