Кадис шокира Атлетико у дома за първи успех в Ла Лига от миналия септември насам

20:03, 09.03.2024
кадис шокира атлетико дома първи успех лига миналия септември насам

Отборът на Кадис поднесе една от изненадите на 28-ия кръг в Ла Лига, побеждавайки с 2:0 като домакин Атлетико Мадрид.

За състава от Андалусия това беше едва третия успех от началото на сезон в испанското първенство и първи такъв от месец септември миналата година насам.

Големият герой за "Жълтата подводница" стана опитният Хуанми, който реализира и двата гола за победата на своя тим.

Бившият футболист на Бетис и Реал Сосиедад откри резултата в 24-ата минута, когато се възползва от центриране Рубен Собрино и с глава прониза Ян Облак за 1:0.

Отново Хуанми пък оформи победата за домакините в средата на второто полувреме, като този път халфът получи дълго подаване от Хавиер Ернандес Карера и в същото време наказа неточност на бранителя на "дюшекчиите" Габриел Паулиста.

След тази победа Кадис вече има в актива си 22 точки, но засега остава в зоната на изпадащите на 18-ото място, докато Атлетико Мадрид заема 4-а позиция в класирането с 55 пункта.