Кай Хаверц с гол и асистенция при успеха на Челси над Борнемут

21:32, 27.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.
кай хаверц гол асистенция успеха челси борнемут

Отборът на Челси надигра с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж" Борнемут в първия си двубой след завръщането на Висшата лига заради Мондиала в Катар.

В герой за лондончани се превърна Кай Хаверц, който отбеляза първия гол и асистира за втория, а двете попадения паднаха в рамките на осем минути в средата на първото полувреме.

Първо, в 16-та минута Рахийм Стърлинг получи топката отдясно и достави успоредно подаване за Хаверц, който от близо нямаше как да сбърка за 1:0.

В 24-та минута пък германецът комбинира с Мейсън Маунт, който удвои аванса на своя тим след чудесен изстрел от дистанция, който не остави шансове на стража на гостите.

Малко преди края на първата част Кристиан Пулишич прати за трети път топката във вратата на "черешките", но този гол не беше зачетен заради нарушение на Кай Хаверц няколко секунди по-рано.

Победата върна Челси на 8-то място в подреждането, което за кратко бе притежание на Фулъм, след като "котиджърс" вчера надиграха Кристъл Палас. Футболистите на Греъм Потър са с актив от 24 точки, докато с 16 пункта Борнемут заема 14-та позиция.