Кайседо и Еквадор докосват Световното в Катар

кайседо еквадор докосват световното катар
10:03, 12.11.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Еквадор постигна ценна домакинска победа с 1:0 над Венецуела в квалификациите за Световното първенство по футбол в Катар догодина.

Успехът остави южноамериканците на третата позиция в класирането на зона "КОНМЕБОЛ", даваща право на директна квота за Мондиал 2022. Пред състава на Густаво Алфаро, който е с актив от 20 точки, са само отборите на Бразилия и Аржентина.

Срещата с Венецуела започна с очакван домакински натиск от страна на еквадорците, които търсиха реванш за загубата с 1:2 в Каракас преди месец. Единственото попадение в срещата бе дело на подвизаващия се в Байер Леверкузен Пиеро Инкапие, който в 41-ата минута изпревари вратаря на гостите и се разписа.

Голмайсторът на ЦСКА - Жорди Кайседо се появи като резерва в 64-ата минута, заменяйки Джоркаеф Риаско.

Кайседо не получи възможност да се разпише, но беше много деен в пресирането на противниковата защита.

В следващата си квалификация за Световното в Катар, Еквадор гостува на Чили.