Демографията не е проблем само на раждаемост и смъртност - това заяви в студиото на "Денят започва с Георги Любенов" Калоян Паргов от Стратегическия институт за национални политики и идеи.
"Тя касае условията и качествата на живот, средата, в която живеем и усещането за перспектива. Миграцията е голям проблем. Годишно изчезва един средно голям български град – около 50 000 души. В държавата най-важното са хората. И когато тези хора изчезват, държавата също изчезва", посочи Паргов.
По думите му еврозоната, Шенген и други приоритети като съдебната реформа са с цел да се подобрят условията и качеството на живот в България.
Вижте целия разговор във видеото
Гледайте повече теми от "Денят започва с Георги Любенов"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Гроздан Караджов проведе телефонен разговор с гръцкия си колега за блокадите на границата
Президентът Радев: Възнамерявам най-скоро да връча мандата на първата по численост парламентарна група
Премиерът Росен Желязков ще участва в среща на Коалицията на желаещите в Париж
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Париж, Лондон и Киев подписаха съвместна декларация за намерения за бъдещо разполагане на сили в Украйна