Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на девойки единично на Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица Белград.
Поставена под №10 в схемата Налбантова победи датчанката Фредерике Йостергаард с 21:11, 22:20 за 35 минути.
Калояна направи серия от 13:2, за да затвори първия гейм. Във втората част се игра равностойно, но след успех в последните две разигравания тя стигна до крайния успех.
Следващата съперничка на Налбантова ще бъде победителката от мача между Леона Ли (Англия) и № 14 Никол Карула ( Испания).
Михаела Чепишева, която е 11-а в схемата, загуби в четвъртия кръг в оспорван мач от третата поставена представителка на Франция Емили Друин с 19:21, 19:21 за 35 минути.
На двойки Чепишева и Цветина Попиванова достигнаха до третия кръг, където по-късно днес ще срещнат поставените под № 6 Люси Амигуе и Вера Апенцелер (Швейцария).
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Българките завършиха 11-и в отборното класиране на европейското първенство по планинско бягане
Симон Байлс разкри за ужасяващ здравословен проблем: Това беше най-страшното преживяване в живота ми
Димитър Калчев и Димитър Механджийски: Не показахме това, на което сме способни
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Мъж и жена са в болница след тежка верижна катастрофа край Лясковец (СНИМКИ)