Калояна Налбантова ще играе за европейската титла по бадминтон за девойки до 19 г.

калояна налбантова играе европейската титла бадминтон девойки
Снимка: БФ Бадминтон
17:54, 26.08.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Европейската шампионка от първенството на Стария континент в Подчетртек през 2021 г. Калояна Налбантова се класира за финала на девойки единично на Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки под 19 години в сръбската столица Белград.

Поставената под номер 10 в схемата Калояна победи представителката на Финландия Нела Никвист с 21:16, 21:19 за 34 минути.

Налбантова водеше в резултата през целия първи гейм, а в края на втората част изоставаше, но направи серия от 6:0 и стигна до крайния успех.

В спор за златния медал възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе с петата поставена Лиса Къртин от Англия.

Любопитното е, че двете играха на 19 август в срещата между България и Англия в отборния шампионат на Европа. Тогава българката спечели с с 21:15, 10:21, 21:15 за 51 минути игра.

Налбантова е европейска шампионка под 17 години от 2021 година, а утре на финала ще се опита да прибави още една титла в кариерата си - Европейската титла под 19 години.

Разследването на катастрофата в Бургас: 15-годишният сириец Омар вече е с две обвинения
България повали Австрия и ще се бори за петото място на Евробаскет за 16-годишни момичета