Камбуров разплака Черно море и класира Берое на 1/4-финал за Купата

камбуров разплака черно море класира берое финал купата
20:47, 27.10.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Берое е поредният четвъртфиналист в турнира за Купата на България.

В мач от 1/8-финалите на надпреварата, заралии победиха гостуващия тим на Черно море (Варна) с 1:0. Попадението реализира резервата Мартин Камбуров в 65-ата минута, с първото си докосване на топката в срещата.

Първият удар в мача дойде във 2-ата минута, когато Виктор Попов от състава на гостите стреля от дистанция, но бе неточен.

В началните минути играта бе динамична и без превес за някой от двата отбора, които се опитваха да задържат топката, но не стигнаха до сериозна опасност.

Родриго Енрике изведе Леандро Андраде на стрелкова позиция в 15-ата минута, но Сако пресече удара и топката излезе в корнер.

В 23-ата минута Енрике намери Гомес с дълъг пас, а нападателят върна за Панайотов, който засече от въздуха, но не намери очертанията.

Играта продължи да се води предимно в средата на терена и сериозните опасности липсваха.

В 49-ата минута Велислав Василев нахлу в пеналта на домакините и прати топката в мрежата, но реферът вдигна флага за засада.

Берое стигна до много сериозно положение в 65-ата минута, когато Александър Василев центрира, а топката бе избита, но попадна в Тунгара. Играчът отправи удар, а топката рикошира в главата на бранител и излезе в корнер. Влезлият секунди преди ъгловия удар Мартин Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:0.

В следващите минути Черно море се опита да притисне съперника и осъществи натиск, но защитата на Берое бе непробиваема

До края на мача нови голове не паднаха и така Берое продължава напред в турнира за Купата на България.