Камерун обърна Буркина Фасо с две дузпи на старта на Купата на африканските нации

камерун обърна буркина фасо две дузпи старта купата африканските нации
от БНТ , Източник: БГНЕС
22:53, 09.01.2022
Чете се за: 00:57 мин.

Домакинът на Купата на африканските нации Камерун даде старт на 33-ото издание на турнира с победа над Буркина Фасо с 2:1.

Възпитаниците на селекционера Антони Консейсао трябваше да наваксат гол изоставане, за да стигнат до успеха.

На "Стад Олембе" Буркина Фасо поведе в 24-ата минута с гол на Густаво Сангаре след асистенция на Бертран Траоре. В 40-ата минута нападателят на домакините Винсънт Абубакар изравни от дузпа, а в допълнителното време на първата част Абубакар реализира втори наказателен удар, за да направи обрата пълен.

През второто полувреме не паднаха повече голове и Камерун спечели с 2:1, за да запише три точки в група "А" на надпреварата.

"Денят започва" на 10 януари: Очакванията от Консултативния съвет за национална сигурност
България победи Гърция в контрола преди европейската квалификация по волейбол за юноши до 18 г.