Камерун се класира за следващата фаза в Купата на африканските нации след драматична победа над Гамбия

"Непобедимите лъвове" се наложиха с 3:2

Камерун
Снимка: Facebook: TotalEnergies Africa Cup of Nations
21:27, 23.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Камерун победи с 3:2 Гамбия в последен мач от група "С" на турнира за Купата на африканските нации, игран на стадион "Мюнисипал де Боеке" в Буаке (Кот д'Ивоар).

Карл Токо Екамби даде аванс за "непобедимите лъвове" в 56-ата минута. Абли Джалоу обаче изравни за Гамбия в 72-ата, а Ебрима Коли обърна резултата в 85-ата минута.

До края на мача Камерун съумя да постигне драматичен успех след автогол на Джеймс Гомес в 87-ата и попадение на Кристофър Уу в продълженията. Попадение на Гана в продълженията беше отменено, защото Мухамед Санех отбеляза с ръка след преглед от ВАР.

В другия мач от групата Сенегал победи с 2:0 Гвинея. Така тимът оглави групата си и се класира за следващата фаза на турнира. Камерун също продължава към елиминациите, след като събра 4 точки, завършвайки на второ място. Гвинея остава на третата позиция. Гамбия е на последното място без спечелена точка и отпада от надпреварата.