Лутън Борнемут Том Локиър Домикин Соланке
15:43, 21.12.2023

Капитанът на Лутън Таун Том Локиър беше изписан от болницата в сряда, след като получи сърдечен арест на терена по време на двубоя от Висшата английска лига срещу Борнемут в края на миналата седмица.

На 29-годишния защитник е бил поставен имплантируем кардиовертер дефибрилатор, за да предотврати повторение на инцидента от миналата събота.

Том Локиър падна на тревата в 59-ата минута на срещата между Лутън и Бирнемут, а в този момент около него нямаше други футболисти. Запалянковците на Борнемут и Лутън изпратиха с аплодисменти изнесения на носилка от стадиона играч.

Локиър се подложи на множество изследвания и прегледи през последните няколко дни. Уелският национал колабира и през май тази година на "Уембли" по време на плейофен мач на Лутън Таун срещу Ковънтри за влизане във Висшата лига.

По време на двубоя миналата събота "шапкарите" взеха преднина още в третата минута на двубоя чрез Елайджа Адебайо, а Борнемут изравни 13 минути след почивката за 1:1 с попадение на Доминик Соланке.

Срещата между двата отбора ще бъде преиграна.

Денков за кораба "Верила": Вътрешният министър има най-достоверна, последна информация