Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:11, 18.12.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Бостън Селтикс със 111:107 точки като гост в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. В първия си мач след като подобри рекорда на Рей Алън за най-много тройки в историята на Лигата, звездата на Уориърс Стеф Къри отново бе на висота и наниза 30 точки за успеха на своите.

В Бостън гостите започнаха по-добре и постепенно натрупаха преднина от 20 точки до средата на втората част, но след това Селтикс намериха сили за обрат и дори поведоха с две точки малко след началото на последната четвъртина. Все пак Уориърс успяха да направят силни заключителни 10 минути и да стигнат до успеха. Къри реализира 5 тройки и добави 5 борби към 30-те си точки, Андрю Уигинс завърши с 27 точки и 6 борби, а Андре Игуодала се включи с 12 точки от пейката. За Бостън над всички бе Джейсън Тейтъм с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, Джейлън Браун вкара 20 точки, а Маркъс Смарт се отчете с 19 точки.

След тази победа Голдън Стейт отново има най-добрия баланс в Лигата (24-5) и води еднолично в класирането на Западната конференция. Бостън заема 10-та позиция на Изток с актив 14-15.