Карина Константинова с 13 точки и 6 борби при успех на новия си тим Кара Трутнов в Чехия

Баскетболният Кара Трутнов е с баланс от 3-13 и заема 9-то място в класирането на чешкото първенство за жени.

карина константинова точки борби успех новия тим кара трутнов чехия
07:25, 15.02.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Отборът на Кара Трутнов спря серия от шест поредни поражения във всички турнири в Чехия. На свой терен отборът на българската националка Карина Константинова надигра Острава със 73:60 в мач от 16-ия кръг в местния баскетболен шампионат при дамите.

Константинова бе сред реализаторите за Кара Трутнов. Тя записа 13 точки, 6 борби, 3 асистенции и 4 откраднати топки за 30 минути в игра. При стрелбата си тя бе 4/8 от средно разстояние и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари. От нейните съотборнички Девън Брукшиър се отчете с 21 точки и 8 борби.

Адела Смутна бе най-резултатна за Острава с 26 точки и 8 борби.

Кара Трутнов е с баланс от 3-13 и вече е 9-ти в класирането на чешкото първенство за жени.

Един загинал и 21 ранени при стрелба в Канзас сити по време на парада на Супербоул в САЩ