Испанецът се наложи над Джак Дрейпър.
Карлос Алкарас победи Джак Дрейпър с 6:4, 6:4 на турнира от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд от осем милиона евро и стана първият полуфиналист.
Испанецът загуби свой сервис за 2:4, но спечели следващите четири гейма с два пробива и успя да затвори първия сет.
Втората част започна с пробив за Алкарас, но Дрейпър веднага го върна и изравни за 1:1. Така се стигна до деветия гейм, в който испанецът отново взе подаването на съперника си и поведе с 5:4, а след това затвори мача на свой сервис след час и 38 минути игра.
Карлос Алкарас направи 24 печеливши удара в мача срещу 8 за Дрейпър, но по-рисковата му игра му донесе и 29 непредизвикани грешки, докато британецът завърши със 17.
Победата гарантира на Алкарас, че ще се върне на второ място в ранглистата на АТР от следващата седмица. Това означава, че той ще бъде поставен под №2 и на втория турнир от Големия шлем за сезона - "Ролан Гарос", като може да се срещне с големия си съперник Яник Синер едва на финала в Париж.
В по-ранен мач от деня норвежецът Каспер Рууд надигра Хауме Мунар от Испания с 6:3, 6:4. В спор за място на полуфиналите той ще срещне световния №1 Яник Синер.
Даниил Медведев спря победната серия на Карлос Алкарас и се класира за финала в Индиън Уелс
Яник Синер мина безпроблемно през Александър Зверев и е на финал в Индиън Уелс
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток