Карлос Алкарас надигра Давид Гофен при дебюта си за Хопман Къп

карлос алкарас мина корда играе минор финала куинс
22:47, 21.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Световният №1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се завърна на корта след победата си на Уимбълдън с трудна победа над белгиеца Давид Гофен с 4:6, 6:4, 10:8 при дебюта си на Хопман Къп на клей в Ница. С този успех Испания изравни резултата на Белгия - 1:1.

Малко преди това белгийката Елизе Мертенс се бе наложила над Ребека Масарова, която замени контузената Паула Бадоса, със 7:6 (3), 2:6, 10:5.

Гофен, който е №111 в световната ранглиста на АТП, бе победил Алкарас в последния мач помежду им, направи пробив още в първия гейм, за да поведе.

Алкарас се съвзе във втория сет, а в третия, който е супер тайбрек Алкарас успя да направи обрат, след като губеше в резултата с 0:4.

Турнирът за смесени двойки Хопман Къп се завърна в тенис календара през тази година, след като отсъстваше в продължение на 4 години. В последното издание Швейцария с Роджър Федерер спечели титлата във финала срещу тима на Германия.

Делото срещу Тръмп за съхраняване на секретни документи започва през май догодина
Баскетболните национали до 18 г. постигнаха първа победа на европейското първенство