Карлос Сайнц започва от първа позиция в Гран при на Италия във Формула 1

Карлос Сайнс Ферари Формула 1
20:24, 02.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Карлос Сайнс от отбора на Ферари ще стартира от първа позиция в Гран при на Италия, 14-ти кръг от шампионата във Формула 1. Испанецът направи най-бърза обиколка на пистата "Монца" за 1:20.294 минути и за първи път през сезона ще започне от първо място.

29-годишният Сайнс, който в петък имаше рожден ден, постигна четвърти полпозишън в своята кариера, изпреварвайки шампиона Макс Ферстапен от тима на Ред Бул с 0.013 секунди за радост на запалянковците на Ферари. Трети се нареди Шарл Льоклер. Пилотът на "черните кончета" изостана на 0.067 секунди след лидера.

В дебютната част на квалификацията Сайнс се класира първи, а след това беше изпреварен от Льоклер и Ферстапен, но върна лидерската си позиция с отличното си представяне при последния си опит.

Макс Ферстапен стартира едва от седмо място през миналата година, но успя да спечели на "Монца". Преди 2022 година най-доброто класиране на нидерландеца в Италия беше петото място.

Шарл Льоклер спечели надпреварата за Голямата награда на Италия, стартирайки от първо място. Това се случи през 2018 година и след това нито един пилот не е повтарял постижението.