Японката не успя да премине втория кръг при завръщането си на корта след 15-месечно отсъствие.

от Вяра Илиева
09:52, 03.01.2024
Чете се за: 02:50 мин.
каролина плишкова спря наоми осака бризбейн

Каролина Плишкова острани Наоми Осака при завръщането й в тениса. Шестата поставена чехкиня записа победа с 3-6, 7-6(4), 6-4 във висококачествен сблъсък от втория кръг на турнира в Бризбейн.

В понеделник Осака спечели първия си мач след като се завърна на корта след 15-месечно отсъствие, но бившата номер едно в света Плишкова се оказа доста по-труден опонент за нея.

Надпреварата започна добре за четирикратната шампионка от Големия шлем Осака, след като направи пет аса, за да прилючи първия сет за 37 минути.

Трикратната шампионка в Бризбейн обаче намери своя ритъм във втория сет и въпреки че стабилният сервис на Осака многократно я измъкваше от проблеми до тайбрека, тя не успя да попречи на чехкинята да изравни резултата до 1:1 сета.

Ранният пробив позволи на 39-ата в света чехкиня да излезе напред в решаващия сет и тя спаси три точки за пробив в следващия гейм, за да запази предимството си пред 26-годишната си съперничка, а след това и да затвори мача след 6:4.

В третия кръг Плишкова ще играе с победителя от срещата между Камила Джорджи и третата поставена Йелена Остапенко.

Осака определено ще извлече много позитиви от мача, не на последно място и 14-те аса, които записа. Тя ще направи завръщането си в турнирите от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия от 14 до 28 януари, турнир, който тя спечели през 2019 и 2021 г.

„Седмицата определено е по-кратка, отколкото исках да бъде, но като цяло беше страхотен мач и се забавлявах много“, каза Осака.

Японката допълни, че самото присъствие на корта е "лична победа", тъй като е имала съмнения преди няколко седмици.

Арина Сабаленка също достигна до осминафиналите, надигравайки категорично италианката Лучия Бронзети с 6:3, 6:0, подготвяйки се за защитата на титлата си от Australian Open. Беларуската е топ поставена в Бризбейн и на осминафиналите ще се изправи срещу Даниел Колинс или Жу Лин.

Атлетът Тихомир Иванов направи 200 000 крачки през декември и осигури дарение от 2600 лева
Денков: 1,2 млрд. лв. допълнително са заложени в бюджета за общински проекти