Лидерът в подреждането на Висшата лига Ливърпул стигна до труден успех с минималното 1:0 при визитата си на Нотингам Форест в мач от 27-ия кръг на английското първенство.
На "Сити Граунд" и двата отбора имаха своите шансове да си тръгнат с трите точки, но в края радостта беше за момчетата на Юрген Клоп, а големият герой за "мърсисайдци" се казваше Дарвин Нунес.
Уругвайският нападател излезе на сцената дълбоко в добавеното време на срещата, когато в 99-ата минута се възползва от центриране на Алексис Макалистър и с глава реализира победния гол за своя тим, носейки му четвърти пореден успех в шампионата.
По този начин Ливърпул вече има в актива си 63 точки и отново е с четири аванс пред втория Манчестър Сити, който в утрешния ден се изправя срещу градския съперник Манчестър Юнайтед.
В същото време Нотингам Форест заема 17-ата позиция с 24 пункта, на четири над опасната зона и 18-ия Лутън, който обаче е с цели два двубоя по-малко.
Междувременно в друг мач от кръга Тотнъм победи с 3:1 у дома състава на Кристъл Палас.
След нулево първо полувреме в Северен Лондон Еберичи Езе даде аванс на "орлите" малко преди да изтече първият час игра на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".
Отговорът на "шпорите" дойде в рамките на само 11 минути между 77-ата и 88-ата, когато Тимо Вернер, Кристиан Ромери и Хьон-Мин Сон отбелязаха трите гола, които донесоха пълния обрат за момчетата на Анге Постекоглу.
С успеха Тотнъм събра 50 точки и остава на 5-ото място в подреждането, докато Кристъл Палас е на 14-ата позиция с 28 пункта.