Късен гол от дузпа осигури победата на Фулъм над Уулвърхямптън във Висшата лига

късен гол дузпа осигури победата фулъм уулвърхямптън висшата лига
07:45, 28.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Фулъм победи Уулвърхямптън с 3:2 в последния мач от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Макар и без голямата си звезда Жоао Палиня, който пропусна двубоя заради наказание, Фулъм стартира много силно и доминираше в първия четвърт час. Домакините на няколко пъти поставиха под сериозно напрежение отбраната на Уулвърхямптън и поведоха в 7-ата минута с гол на Алекс Иуоби. Бившият нападател на Арсенал и Евертън реагира най-бързо при ниско центриране от левия фланг на Антони Робинсън и прати топката в мрежата.

Уулвс отвърна на предизвикателството и на свой ред организира няколко опасни атаки. В 22-ата минута великолепен пробив на Жан-Рикне Белгард завърши с центриране към Куня, който с глава изравни - 1:1.

Фулъм започна по-агресивно и втората част. В 56-ата минута Том Кеърни влезе в наказателното поле и беше застъпен от Нелсон Семедо. ВАР потвърди, че нарушение е имало и домакините получиха дузпа, реализирана от Вилиан. Мениджърът на Уулвс Гари О'Нийл пусна в игра Саша Калайджич. Австрийският нападател спечели въздушно единоборство, след което Хий-Чан Хуан беше повален в наказателното поле. Южнокореецът сам изпълни дузпата и не сгреши за 2:2.

В самия край на редовното време Фулъм получи още една дузпа. Нарушението бе срещу Хари Уилсън. Вилиан отново показа здрави нерви и донесе трите точки на "котиджърс", а Уулвърхамптън продължи негативната си серия при визитите в Лондон.

В класирането Фулъм е 14-ти с 15 точки, колкото има и Уулвърхямптън, заемащ 12-та позиция.