Късна дузпа спаси Арда от загуба у дома срещу Ботев Враца

19:38, 29.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.
късна дузпа спаси арда загуба дома ботев враца
Снимка: startphoto.bg

Отборите на Арда Кърджали и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига.

„Зелените“ откриха резултата на стадион „Арена Арда“ в 57-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира от левия фланг на границата на вратарското поле, където Даниел Генов с технично докосване от въздуха стреля, топката се отби първо в горната греда, след това и в десния страничен стълб, вратарят Анатолий Господинов изби, но тя вече бе преминала голлинията му.

Домакините възстановиха равенството в 79-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Диего Фераресо срещу Абубакар Тунгара в наказателното поле на врачани и реферът Красен Георгиев отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението от „бялата“ точка се нагърби Радослав Цонев, който отпразнува 28-ия си рожден ден си ден с гол във вратата на Красимир Костов.

В класирането Арда заема осмото място с актив от 40 точки, докато Ботев Враца заема 11-ата позиция с 25 пункта.

Ключов футболист се завръща в състава на Черно море за домакинството на ЦСКА 1948
Унион е на път да изпусне третото място в Бундеслигата след нулево равенство с Байер Леверкузен