Късна развръзка зарадва Ботев Пд срещу Царско село

Ботев Пловдив
18:24, 11.12.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Ботев Пловдив победи с 2:1 Царско село в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Победното попадение падна в последната минута на редовното време на срещата, която се игра на спортен комплекс „Ботев 1912“. Успеха донесе Реда Рабей.

Домакините поведоха в резултата още в 10-ата минута на срещата. Вратарят на Царско село Янко Георгиев беше принуден да избие топката в напречната греда след удар на Емануел Току, но при добавката Антоан Бароан беше точен за 1:0.

Няколко минути преди почивката обаче гостите успяха да изравнят. Лукас Диас центрира от корнер, а бившият играч на „канарчетата“ Лъчезар Балтанов засече за 1:1.

Малко след това Ботев Пд можеше отново да излезе напред, но след удар на Виктор Генев топката се отби в гредата.

Натискът, който наложиха домакините през второто полувреме, доведе до резултат едва в 90-ата минута след точен удар отблизо на Реда Рабей за крайното 2:1.

С успеха „канарчетата“ заемат 4-ото място в класирането с 32 точки, колкото има и Черно море, но е с мач по-малко, докато Царско село е на 14-о с 11 пункта. Лидер е Лудогорец с 42 точки.

Бившият зам.-министър Димитър Петров: Аз не съм сезирал КПКОНПИ за тестовете