Късни голове помогнаха на Манчестър Сити да надвие РБ Лайпциг

23:56, 04.10.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Манчестър Сити Фил Фодън

Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 3:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Фил Фодън откри резултата, преди Люис Опенда да изравни. Хулиан Алварес и Жереми Доку се появиха от резервната скамейка, за да донесат успеха на тима си в края.

Актуалният носител на трофея от надпреварата поведе в резултата на стадион "Ред Бул Арена" в Лайпциг в 25-ата минута. Фил Фодън стреля в в десния ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Възпитаниците на Марко Розе възобновиха равенството след почивката. Люис Опенда стреля с едно докосване, за да завърши контраатаката на домакините.

В края на двубоя резервите на Хосеп Гуардиола дадоха резултат. Хулиан Алварес стреля в десния ъгъл, за да възобнови аванса на "гражданите", а Жереми Доку затвърди успеха за шампиона на Англия с гол в добавеното време.

Манчестър Сити заема лидерската позиция в класирането на група "G" с пълен актив от 6 точки. РБ Лайпциг е втори в подреждането с 3 пункта.

Другият мач от групата между Цървена звезда и Йънг Бойс завърши при резултат 2:2.

Нюкасъл категорично надигра ПСЖ в паметна вечер за "свраките"