Католическата общност в България отбелязва Великден без да посещава храмовете в страната.
Вярващите ще присъстват на службите онлайн, в църквите ще бъдат само свещенослужителите. Дистанционното общуване е изпитание за християните, затова по време на службите в католическите храмове по целия свят ще се чете и специална литургия, която е разработена от Ватикана.
Отец Димитър: За много католици по целия свят, изобщо на много християни, тези пасхални чествания ще минат под знака на карантината. Много от нас ще честват тези празненства в своите домове. Нашата църква е в едно непрекъснато общение с нашите верни. И чрез съвременните средства на комуникация, така че ни се дава възможността, макар и страдайки, да изживеем един отново хубав Великден.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата