Казахстан неутрализира Норвегия с Ерлинг Холанд в Лигата на нациите

Кипър пък спечели за първи път като гост от 2019 г насам, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Литва.

Ерлинг Холанд
21:39, 06.09.2024
Чете се за: 01:57 мин.

С Ерлинг Холанд в състава отборът на Норвегия завърши наравно - 0:0 при гостуването си на Казахстан в Алмати в първа среща от група 3, Лига В в турнира Лига на нациите.

Нападателят на Манчестър Сити бе титуляр за родината си и игра цял мач, но не успя да се разпише, за което помогна и вдъхновеното представяне на защитата на домакините.

Холанд удари греда в 55-ата минута, пропускайки отлична възможност да донесе преднина за гостите, които отправиха само един точен удар в очертанията на вратата на Казахстан от отправените 20 изстрела.

Във втория кръг казахстанските футболисти ще гостуват на Словения на 9 септември, докато Норвегия приема Австрия.

Тимът на Кипър се наложи с 1:0 като гост на Литва в двубой от група 2, Лига С на турнира. Победата бе първа за кипърците в гостуване от ноември 2019 година насам.

Йоанис Питис отбеляза единственото попадение в мача в 34-ата минута.

Домакините от Литва пропуснаха добра възможност в 11-ата минута след изстрел на Кипрас Кажуколовас, а до края на първото полувреме имаха още два шанса да се разпишат във вратата на гостите. В 59-ата минута литовците претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена, а подобна ситуация имаше и в 81-ата минута.

Футболистите на Литва не успяха да отбележат гол за първи път от ноември 2023 година. Именно Кипър бе последният отбор, който им попречи да вкарат преди 10 месеца.

В следващите си мачове отборът на Литва ще гостува на Румъния, а Кипър приема състава на Косово на 9 септември.

Рома получи глоба от 2 милиона евро от УЕФА за неспазване на "Финансовата устойчивост"
60 дни преди изборите в САЩ Тръмп нарече съдебните дела срещу него "лов на вещици"