Цветан Соколов
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:04, 24.10.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) се класираха на финал на турнира за Суперкупата на Италия. Воденият от Анджело Лоренцети тим надигра Сър Сикома Монини (Перуджа) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) във втория полуфинал на надпреварата в "Еуросуоле Форум".

Така трентинци детронираха настоящия носител на трофея, който спечели последните две издания на турнира - 2019 и 2020 г. Във витрината си "дяволите" имат още една Суперкупа - от 2017 г.

Казийски пък ще има възможност да спечели втората си Суперкупа с Тренто, след 2011 г., когато побеждават Пиемонте Волей. Волейболистите от Северна Италия триумфираха и през 2013 г., когато победиха Лубе на финала. Тимът ще изиграе общо осмия финал в историята си.

Матей Казийски се разписа с 15 точки (3 блокади) и бе най-резултатен за успеха. 11 точки реализира Даниеле Лавия (1 ас, 1 блокада). За съперника Уилфредо Леон бе над всички с 16 точки, с 10 се разписа Мат Андерсън.

Финалът е днес (24 октомври) от 17.00 ч. - срещу Веро Волей (Монца) на Алекс Грозданов и Денис Карягин.

Междувременно капитанът на националите Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва) записаха трета победа в руската Суперлига. Воденият от Константин Брянский отбор надигра категорично Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 (25:13, 25:20, 25:16) в мач от четвърти кръг на първенството.

Динамо е четвърти с 8 точки (3 победи, 1 загуба), Газпром е на последното 14-о място с 0 точки (4 загуби). Цветан Соколов записа 12 точки (2 аса, 3 блокади) и бе втори по резултатност. Най-голям актив записа Ярослав Подлесних - 14 точки (3 аса). За съперника Никита Алексеев приключи със 7 точки.

В следващия кръг Динамо среща Кузбас (Кемерово), на 30 октомври (събота). Газпром излиза срещу Факел (Новий Уренгой).