Кирил Десподов игра цял мач при разгромен успех на ПАОК в първенството

"Гробарите" се наложиха с 5:0 у дома срещу Пансерайкос, като българинът имаше важна роля за две от попадението на своя тима

23:27, 25.11.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Кирил Десподов
Снимка: Facebook: PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов имаше ключова роля при две от попаденията на клубния си ПАОК при разгромния успех с 5:0 у дома срещу Пансерайкос в 12-ия кръг на гръцкото футболно първенство.

Десподов започна срещата като титуляр и в 71-ата минута асистира на австриеца Томас Мург за третия гол в мача, а три по-късно след негово изпълнение на ъглов удар топката влезе във вратата на гостите за четвърти път, като в крайна сметка попадението беше записано като автогол на словака Адриан Хован.

Останалите голове за победата на "гробарите" реализираха отново Томас Мург, който беше точен и за 2:0, както и Магомед Оздоев, дал аванс на ПАОК в 21-ата минута, и португалецът Рафа, оформил крайното 5:0.

С успеха Кирил Десподов и неговите съотборници се изкачиха до 3-ото място в подреждането с 26 точки, докато Пансерайкос е на 8-ата позиция с 13 пункта.

Попадение от дузпа върна Милан на правилния път в първенството в исторически мач за Серия "А"