Кирил Десподов с гол и две асистенции при шампионатна победа на ПАОК

Капитанът на българския национален отбор по футбол изигра един от най-добрите си мачове за клуба

21:54, 03.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Европейски футбол
ПАОК Кирил Десподов

ПАОК победи ОФИ Крит с 4:0 в мач от 16-ия кръг на гръцката Суперлига. Българският футболен национал Кирил Десподов откри резултата, преди да изиграе ключова роля и за втория гол. Нападателят се отчете с асистенции за третия и четвъртия гол.

Възпитаниците на Разван Луческу пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата в средата на първото полувреме. Удар на Кирил Десподов бе спрян с ръка от полеви футболист и съдията отсъди дузпа. Ноам Бауманобаче спаси удара на Щефан Шваб.

Домакините откриха резултата в 39-ата минута на стадион "Тумба" в Солун. Кирил Десподов засече с глава центриране в наказателното поле на Абдул-Рахман Баба. Именно ганаецът удвои аванса на тима си. Бившият играч на Лудогорец проби по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле. Топката се размина с няколко футболисти и стигна до защитника, който стреля за 2:0.

В продължението на полувремето Ноам Бауманобаче спаси нова дузпа, този път изпълнена от Мбвана Самата.

След почивката домакините продължиха да бележат. Десподов можеше да удвои головата си сметка, но стреля в гредата.

В предпоследната минута на редовното време Десподов и Маркуш Антонио се озоваха сами срещу вратаря. Българинът не подходи егоистично и подаде към съотборника си, който се разписа на празна врата.

В добавеното време Брандън Томас получи подаване от Десподов и оформи крайното 4:0.

ПАОК оглавява класирането с актив от 38 точки. ОФИ Крит заема 9-ата позиция в подреждането с 15 пункта.