Кирил Десподов се разписа с първото си докосване при впечатляваща победа на ПАОК над Абърдийн

Българският национал бе точен само 30 секунди, след като се появи в игра

23:55, 26.10.2023 (обновена)
Чете се за: 02:27 мин.
Лига на конференциите
ПАОК Абърдийн

ПАОК победи Абърдийн с 3:2 в мач от 3-ия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Кирил Десподов влезе като резерва в 72-ата минута и вдъхнови тима си за знаменит обрат. Нападателят се разписа с първото си докосване в мача.

"Получи се фантастичен мач. Направихме голям обрат. Показахме дух и характер достоен за шампиони. Играл съм в много подобни срещи и знам какво значи да постигнеш такава победа", коментира след двубоя Десподов.

През първото полувреме на стадион "Питодри" в Абърдийн гостите бяха по-активни в преден план. Янис Константелиас бе близо до откриване на резултата, но стреля в лявата греда.

След почивката обаче домакините бързо изградиха аванс от две попадения. Боян Миовски откри резултата с изстрел в долния ляв ъгъл, преди Данте Полвара да удвои преднината на тима си.

В 73-ата минута в игра се появи Кирил Десподов. Българският национал се разписа само 30 секунди, след като стъпи на терена.

Възпитаниците на Разван Луческу показаха борбеност и заслужено изравниха в края. Капитанът Виериня отправи плътен шут, който се отби в тяло на противников бранител, преди да попадне във вратата.

В последната 95-а минута на сблъсъка гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Слободан Рубежич в краката на Магомед Оздоев. Стефан Шваб завърши знаменития обрат за гърците с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

ПАОК оглавява класирането в група "G" с пълен актив от 9 пункта. Абърдийн заема 3-ата позиция с 1 точка.

В друг мач от групата Айтрахт Франкфурт разгроми ХИК с 6:0.