Кирил Десподов титуляр при загуба на ПАОК, която коства на тима първото място в гръцката Суперлига

22:59, 07.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Европейски футбол
кирил десподов титуляр загуба паок коства тима първото гръцката суперлига

Българският национал Кирил Десподов игра близо 70 минути при загубата на неговия ПАОК с 1:2 от Арис в дербито на Солун от 17-ия кръг на гръцката Суперлига.

Десподов започна срещата като титуляр и остана на терена до 68-ата минута, когато бе заменен от сърбина Андрия Живкович в момент, в който вече "гробарите" изоставаха с два гола.

И двете попадения във вратата на ПАОК паднаха през второто полувреме, а точни за Арис бяха Шапи Сюлейманов и Кике Савейро.

След смяната на Десподов и влизането в игра на Живкович гостите върнаха едно попадение чрез Абдул Рахман Баба, но въпреки това не успяха да избегнат третото си поражение от началото на сезона в гръцкия футболен шампионат.

Тази загуба обаче беше с цената на сдаване на първото място в Суперлигата, като лидер вече е Панатинайкос с 40 точки, докато ПАОК остава втори с 38. В същото време Арис Солун е на 5-ата позиция с актив от 27 пункта.

Облачно, с валежи от дъжд и сняг
Атлетик Билбао, Валенсия и Севиля продължават за Купата на Краля, токов удар прекъсна мача на Виляреал