Класическа победа на Аталанта над шампиона Наполи в италианската Серия А

класическа победа аталанта шампиона наполи италианската серия
15:44, 30.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Шампионът Наполи претърпя ново поражение в италианското първенство по футбол, след като отстъпи като домакин с 0:3 на Аталанта в мач от 30-ия кръг на Серия А.

Руският национал Алексей Миранчук откри резултата в 26-ата минута, а в последната минута на първата част Джанлука Скамака удвои преднината на Аталанта.

През второто полувреме Наполи опита да промени събитията на терена, но без успех. В 88-ата минута Теун Коопмайнерс с диагонален удар направи резултата класически.

Наполи е едва седми в подреждането с 45 точки, като днешният му съперник от Бергамо е шести вече с 50 пункта.

В следващите си двубои неаполитанците гостуват на Монца, докато бергамаските гостуват на Фиорентина в първи полуфинален сблъсък в турнира за Купата на Италия, а след това и на Каляри за първенство.

По-късно днес са срещите: Дженоа – Фрозиноне, Торино – Монца, Лацио – Ювентус и Фиорентина – Милан.

Благодарение на ПП-ДБ страната ще има служебен кабинет на ГЕРБ, смята Костадинов