Класирането на фигуристките в Пекин ще бъде считано за предварително заради Валиева

силни емоции лидерска позиция камила валиева пекин
07:27, 16.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Резултатите от състезанието по фигурно пързаляне при жените на Олимпийските игри в Пекин ще се смятат за предварителни, ако рускинята Камила Валиева попадне в челната тройка.

"Те (резултатите – бел.ред.) ще бъдат, разбира се, предварителни, предвид по-нататъшното разследване", заяви говорителят на Международния олимпийски комитет Марк Адамс по повод казуса с Камила Валиева.

От организацията вече обявиха, че няма да проведат церемония по награждаването, ако рускинята завоюва медал. Същото се случи и с отборната надпревара по фигурно пързаляне, която Руският олимпийски комитет спечели.

От МОК се опитват да осигурят безопасността на състезателката, тъй като интересът към нея е изключително завишен.

„Ще направим всичко възможно, за да гарантираме безопасността ѝ. Това е приоритет номер едно за нас", каза Марк Адамс.

Тя даде положителен тест за допинг, но въпреки това Спортният арбитражен съд я допусна до индивидуалната надпревара в Пекин.

Камила Валиева заема първо място след кратката програма с 82.16 точки. Второто място е за рускинята Анна Шчербакова (80.20), челната тройка затваря японката Каори Сакамото (79.84). Александра Фейгин се класира за волната програма с 23-о място.

Заради лош път: 3 кг монети за винетка плаща кметът на село Кран
Столичен абсурд: Асфалтирана улица стана кална пътека в ж.к. "Малинова долина"